9 Temmuz 2009, Sibel Yeniden Uzaklar II’de

Geçen seferki gibi gene aktarmalarla dolu uzun bir uçak yolculuğundan sonra, Sibel El Hierro’ya geldi. Havaalanından önce adanın merkezi durumundaki Valverde kasabasına gittik. Denizden 600 metre yüksekteki Valverde’de otobüs beklerken ve gelen otobüsle bir saat mesafedeki, teknenin bağlı olduğu Restinga balıkçı köyüne doğru giderken Sibel Türkiye’de yaşadıklarını anlattı.

Yorucu bir yolculuğun ardından babasının cenazesine yetişip son görevini yerine getirişini, başsağlığına gelen yakınları ağırlamak için yapılan koşuşturmacaları, akşamları evde okunan duaların verdiği huzur ve hüznü anlatırken otobüs volkanik dağların arasındaki -sadece bu adaya özgü- çam ormanlarının içinden çıkmış, deniz kenarına doğru inmeye başlamıştı.

Sibel benden cenazeye gelerek, telefon ederek, mektup yazarak ve bu sitedeki Ziyaretçi Defterine mesaj yollayarak baş sağlığı dileyen herkese, bu yazımın içinde, teşekkür etmemi istedi. Bu isteğini severek yerine getiriyor ve  onlara ben de ilgileri için teşekkür ediyorum.

Yolculuğu sırasındaki tek tatsız olay bavullarının kaybolması olmuş. Kaybolan bavullardan biri bulunmuş. Ancak ikinci ve en büyük bavul halen kayıp. Üstelik bu bavulun içinde bizim için çok önemli malzemeler var… Havayolları ile haberleşiyoruz. Bulduklarında buraya yollayacaklar. Umarım kısa zamanda bulunur ve yola çıkmamıza engel bu son durum da ortadan kalkar.

 

Scroll to Top